Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Modyfikacja innej strony metodą onclick()

Tworzenie dynamicznych stron internetowych z zastosowaniem JavaScript, jQuery, Ajax. Dowiedz się jak to zrobić, znajdź rozwiązania swoich problemów.

Modyfikacja innej strony metodą onclick()

Post 18.09.2017, 23:24:24

Mam pytanie:
Mam stronę o nazwie abc.html a w niej przycisk, w drugiej stronie xyz.html mam div-a, który ma przypisaną klasę "czerwony"- stylujący go na czerwono, w pliku css mam nieużywaną klasę "niebieski". Co zrobić aby po kliknięciu przycisk przeniosło mnie do strony xyz jednocześnie zmieniając klasę diva na "niebieski"?
karol12332

Re: Modyfikacja innej strony metodą onclick()

Post 19.09.2017, 08:11:42

Nie da się. Skrypty kończą swoje "życie" w momencie wyłączenia strony (tutaj strony abc.html). Jedyna możliwość to umieszczenie kodu zmieniającego klasę w xyz.html, a strona abc.html może przekazać do nowej strony informację (np. w adresie lub w ciasteczku) i na podstawie tej informacji xyz może dokonać odpowiedniej modyfikacji. A jeśli nie masz kontroli nad kodem xyz to jest to zadanie niewykonalne.
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Powrót do JavaScript