Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Inventory Helper/ Potrzeba Kodu

Tworzenie dynamicznych stron internetowych z zastosowaniem JavaScript, jQuery, Ajax. Dowiedz się jak to zrobić, znajdź rozwiązania swoich problemów.

Inventory Helper/ Potrzeba Kodu

Post 12.02.2018, 19:32:30

Spróbuję krótko i w temacie.
Mam grę dla potrzeby której potrzebuję czegoś w stylu inventory helper'a.
Zamysł był aby na podstawie obiektów utworzyć "okienko" z możliwością wyboru ekwipunku. Coś w stylu DnD(Drag and down).
W grze możliwe są 3 rodzaje ekwipunku , mianowicie Zbroja , Akcesoria , Bronie.
Chciałem aby początkowo była lista wyboru postaci następnie przenosiło by nas obok, gdzie znajdowal by juz sie obrazek postaci oraz jej statystyki . Obok tego znajdowały by sie jak ww okienka na zbroje, akcesoria i bronie ktore można byłoby wybierac a statystyki które znajdują się obok zmieniałby się na bieżąco. Napisałem juz 4 .json'y dla każdych osobno czyt. Bronie / Zbroje/ Akcesoria / Postacie które załączyłem pod spodem.
Pytanie , od czego zacząć jakieś kursy jak zacząć kod , w którym js to pisać. Kumpel proponował j5.js ale nie mam pojecia jak za to się zabrać.

POSTACIE: https://ghostbin.com/paste/qkwna

Jeszcze chciałbym dodać, że niektóre zbroje są unisex , bronie i akcesoria są unisex.
Mamy też dostępne żywioły. Tzn. Jesli mamy dla przykładu postać Fire, i zakładamy jej broń Fire powiedzmy z 1000 DMG, to postać dostaje 1000 ataku + 20% ataku broni czyli w sumie 1200 ataku

EDIT1: Wyglądało by coś w mniej więcej takim stylu https://imgur.com/a/I5whc
AceSlay

Powrót do JavaScript