Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[html5] Struktura strony w html5

Poznaj nowe sposoby wyrażania swoich pomysłów. Naucz się tworzyć nowoczesne serwisy, umożliwiające łatwy dostęp do informacji bez względu na sprzęt czy przeglądarkę użytkownika. Dowiedz się w jaki sposób wkroczyć w przyszłość korzystając z HTML5.

[html5] Struktura strony w html5

Post 16.02.2013, 12:51:14

Witam,
jestem na etapie tworzenia strony na potrzeby mojej działalności. Chciałbym zrobić ją z wykorzystaniem html5 i css3, jednak w mojej przygodzie z kodowaniem stron nie miałem jeszcze do czynienia z najnowszymi wersjami wyżej wymienionych języków.
Poniżej przedstawiam szablon struktury strony.
Top strony <header> będzie składał się z: logo <h1> - po lewej stronie, po prawej będzie jakaś grafika/animacja nawiązująca do tematyki działalności, a poniżej będzie menu <nav>.
Główna część strony będzie podzielona na 2 kolumny: <aside> oraz <article>. W <aside> planuję zrobić na głównej stronie grafikę z odnośnikami do głównych produktów, jakieś miejsce na promocje, itp., natomiast po wejściu np. na podstronę Oferta, będzie tam podział na kategorie produktów, i pod każdą z nich będzie kilka modeli z danej kategorii produktów. Po prawej stronie <article> będzie miejsce na dokładny opis wybranego produktu/usługi.
Dół strony - stopka <footer>

Moje pytanie jest następujące, czy użyłem odpowiednich znaczników na poszczególne sekcje strony? Głównie rozchodzi mi się tutaj o <article> i <aside>, ale proszę o sprawdzenie całości. Chciałbym aby strona była przyjazna wyszukiwarkom i przeglądarkom.

Obrazek
bart_pl

Re: [html5] Struktura strony w html5

Post 16.02.2013, 15:32:39

Ja nie jestem zwolennikiem korzystania z aside jako sidebar, gdy znajdują się tam treści niezwiązane z tym co jest w article. W tej chwili rozwiązań jest wiele, w zależności od tego jak kto zrozumie specyfikację ;] Można oczywiście kierować się tym diagramem, który wydaje się całkiem logiczny. Oprócz tej nie rozstrzygniętej kwestii reszta wygląda w porządku. Wg mnie fajniejszą rozpiskę zrobił Microsoft.

Źródło: #1, #2
Tomasz Waszkiewicz

capoeirista
capoeirista

Powrót do HTML i XHTML