Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

rozmieszczenie podstron w folderach

Poznaj nowe sposoby wyrażania swoich pomysłów. Naucz się tworzyć nowoczesne serwisy, umożliwiające łatwy dostęp do informacji bez względu na sprzęt czy przeglądarkę użytkownika. Dowiedz się w jaki sposób wkroczyć w przyszłość korzystając z HTML5.

rozmieszczenie podstron w folderach

Post 04.05.2014, 17:21:22

Witam serdecznie

Mam taki problem, otóż mam bardzo dużo podstron i nie chcę ich trzymać wszystkich w jednym katalogu. Mając np. podstronę usługi oraz do niej różne usługi typu "kopanie" lub "wiercenie" chciałbym dać do folederu "usługi" gdzie w kodzie miałbym wpisane <a href="uslugi/wiercenie.html">wiercenie</a>

Problem w tym, że nie wiem jak zrobić aby w tym folderze "usługi" podstrony czytały pliki CSS które znajdują się w zewnętrznym katalogu, jak należy to oskryptować?
Contritio

Re: rozmieszczenie podstron w folderach

Post 04.05.2014, 17:52:43

Nie do końca rozumiem co masz na myśli z oskryptowaniem.
Jeśli chcesz odwołać się do folderu nadrzędnego, to podajesz ścieżkę

Kod: Zaznacz cały
../style.css

Możesz też, żeby uniknąć konieczności ciągłego edytowania, gdy będziesz przemieszczać pliki, podawać od razu pełną ścieżkę względem katalogu głównego.

Kod: Zaznacz cały
/style.css
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Re: rozmieszczenie podstron w folderach

Post 04.05.2014, 20:24:12

Już sobie poradziłem, dzięki bardzo ;)
Contritio

Powrót do HTML i XHTML