Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

zoho mail i werfikacja domeny w home.pl

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

zoho mail i werfikacja domeny w home.pl

Post 18.12.2016, 15:44:29

Witajcie, mam problem, którego nie potrafię rozwiązać.

Założyłem konto pocztowe na zohomail.com. Posiadam także swoją domenę wykupioną w home.pl, którą chciałbym podpiąć pod zoho mail.

Problem polega na tym, że muszę zweryfikować swoją domenę. Mogę zrobić to na trzy sposoby: CNAME Method, TXT Method, HTML Method.

I teraz zaczynają się schody, bo postępując wg instrukcji zoho mail w ogóle takich opcji w panelu administracyjnym home.pl nie ma. Poniżej pozwolę wstawić sobie trzy screeny z konfiguracji poczty. Czy ktoś mógłby pomóc mi ustawić to wszystko?

Z góry dziękuje za pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zolw

Re: zoho mail i werfikacja domeny w home.pl

Post 19.12.2016, 12:04:00

Jeżeli Zoho wskazuje jako sugestię weryfikacji przez rekord TXT to zrób to przez rekord TXT, a nie przez główne przekierowanie rekordem A lub CNAME (i do tego jeszcze z błędnym formatem bo to powinien być IP lub host w formacie domena.com). Tutaj masz instrukcję jak dodać rekord TXT w panelu - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/nowy- ... du-domeny/ Jako podstawę wpisujesz własną domenę a jako value (wartość) to co proponuje zoho. Zapisujesz i czekasz 60 minut aż DNSy się zaktualizują.

Powrót do Hosting WWW i domeny