Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

przejęcie domeny - gdzie i jak najlepiej?

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

przejęcie domeny - gdzie i jak najlepiej?

Post 30.06.2017, 11:27:24

chciałbym przejąć pewną domenę o końcówce .com.pl. sprawdzałem na stronie nask (rejestr domen z końcówką .pl) i domena obecnie jest po zakończeniu okresu rozliczeniowego. teoretycznie, mógłbym zaczekać aż będzie wolna i ją zarejestrować, ale nie chcę ryzykować, że ktoś mnie ubiegnie - wtedy ją stracę... jak najpewniej przejąć tę domenę - chciałbym mieć pewność, że będzie moja? czy ktoś może coś poradzić? z góry dziękuję.
gemeon

Re: przejęcie domeny - gdzie i jak najlepiej?

Post 30.06.2017, 13:24:03

Wykup opcję na domenę. 100% gwarancji nie dostaniesz, ale przynajmniej zwiekszasz swoje szanse.
Rafał Kukawski

+∞
+∞

Post 30.06.2017, 16:04:35

Jeśli domena jest bardzo atrakcyjna pod względem parametrów, to prawdopodobieństwo jej przejęcia jest naprawdę minimalne. Będzie na nią polować wielu zainteresowanych - to dosyć dochodowa branża.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 01.07.2017, 16:42:17

Ja przechwytuję domeny w AM, są chyba najbardziej skuteczni. Więcej o przechwytywaniu domen i zakładaniu opcji możesz przeczytać na mim blogu https://sferadomen.pl/opcja-na-domene-i-przechwytywanie-domen/
Kamil

Post 03.07.2017, 15:54:49

Kiedyś temat przechwytywania domen był zdecydowanie łatwiejszy, ale teraz konkurencja jest ogromna. Przechwycenie najlepszych domen jest naprawdę kosmicznie trudnym zadaniem, ale wszystko do zrobienia. Jednak bez doświadczenia daleko nie zajedziecie - przynajmniej nie przy domenach wartościowych.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 03.07.2017, 17:38:26

kuku - coś z tą opcją jest nie tak - próbowałem wykupić "opcję na domenę" w 3 serwisach - nigdzie nie mogę tego zrobić?

cannot - co to jest AM?
gemeon

Post 04.07.2017, 16:19:55

Gdzie dokładnie próbowałeś? W jakim portalu?
Nie pytałeś supportu w czym tkwi problem?
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 07.07.2017, 10:33:25

gemeon napisał(a):kuku - coś z tą opcją jest nie tak - próbowałem wykupić "opcję na domenę" w 3 serwisach - nigdzie nie mogę tego zrobić?

cannot - co to jest AM?

Zadzwoń do supportu. Z tego co się orientuje na com.pl normalnie możesz wykupić opcję :p

Post 07.07.2017, 13:11:04

ja korzytsam od lat z hosting house i jestem zadowolona
pingwinek25

Post 07.07.2017, 16:03:19

Zatem pochwal się swoimi serwisami - wtedy będziemy również mogli ocenić, czy jest dobry ;-)
Co tam prowadzisz? ;-)
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 28.07.2017, 12:46:06

kuku, zenong, sebron - kontaktowałem się z supportem przez mail, napisali mi (po długim czasie), iż dlatego, że domena jest po zakończeniu okresu rozliczeniowego to opcji na nią nie mogę założyć...

cannot - próbowałem dodać domenę do przejęcia w tym AM, niestety, zanim połapałem się o co w tym wszystkim chodzi, okazało się, że już nie mogę tego zrobić - domena została sprzedana na aukcji...

z tego co wiem, to teraz mogę jedynie odkupić domenę od obecnego właściciela - czy ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie, nie kontaktowałem się jeszcze z nim, ile może oczekiwać za domenę? czy proces jest trudny i czy muszę wysyłać jakieś dokumenty/ podpisywać umowy?
gemeon

Post 28.07.2017, 15:53:30

No niestety - to najgorsza forma zakupu, bo jeśli sam się zgłaszasz po domenę, to logiczne, że ci na niej zależy.
Więc pewnie usłyszysz wielokrotność jej wartości. Nie wiem czy jest o co walczyć ;-)
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 07.08.2017, 13:26:26

gemeon napisał(a):kuku, zenong, sebron - kontaktowałem się z supportem przez mail, napisali mi (po długim czasie), iż dlatego, że domena jest po zakończeniu okresu rozliczeniowego to opcji na nią nie mogę założyć...

cannot - próbowałem dodać domenę do przejęcia w tym AM, niestety, zanim połapałem się o co w tym wszystkim chodzi, okazało się, że już nie mogę tego zrobić - domena została sprzedana na aukcji...

z tego co wiem, to teraz mogę jedynie odkupić domenę od obecnego właściciela - czy ktoś ma jakieś doświadczenie w temacie, nie kontaktowałem się jeszcze z nim, ile może oczekiwać za domenę? czy proces jest trudny i czy muszę wysyłać jakieś dokumenty/ podpisywać umowy?

Odezwij się na kamwisniak(małpa)wp.pl, może będę mógł Ci pomóc odzyskać tę domenę
Kamil

Post 28.08.2017, 13:09:52

porozumiałem się z właścicielem domeny, jednak cena, którą zaproponował jest dla mnie za wysoka (jednorazowy wydatek ponad 2000 zł). właściciel proponuje zakup na raty za pośrednictwem aftermarketu - czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? czy to bezpieczny serwis, czy sam zakup na raty jest bezpieczny?
gemeon

Post 28.08.2017, 15:58:39

Co to domena ma takiego w sobie, żeby było warto wydać na nią aż takie pieniądze?
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 09.09.2017, 21:26:15

gemeon napisał(a):porozumiałem się z właścicielem domeny, jednak cena, którą zaproponował jest dla mnie za wysoka (jednorazowy wydatek ponad 2000 zł). właściciel proponuje zakup na raty za pośrednictwem aftermarketu - czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie? czy to bezpieczny serwis, czy sam zakup na raty jest bezpieczny?

Tak jak pisałem wcześniej, odezwij się na maila.

zenong napisał(a):Co to domena ma takiego w sobie, żeby było warto wydać na nią aż takie pieniądze?

Niektóre domeny są wartościowe i warte nawet miliony. Co miesiąc robię zestawienie najdrożej sprzedanych domen (są to tylko ujawnione sprzedaże!) https://sferadomen.pl/category/sprzedane-domeny/ a 2 tys. nie jest dużą kwotą
Kamil

Post 18.09.2017, 11:16:19

zenong - domena idealnie pasuje do przedsięwzięcia, które prowadzę. poza tym, wszystkie inne domeny z tym słowem są zajęte (to też o czymś świadczy) - dlatego com.pl, tylko ta jest wolna (znaczy się jest na sprzedaż, pod innymi są stronki). wiem, że 2000 zł to nie jest mało, ale nie jest to też i tak dużo, zwłaszcza, że właściciel proponuje sprzedaż na raty. moja obawa wiąże się przede wszystkim z tym, że jeszcze nigdy nie kupowałem domeny od kogoś, zawsze rejestrowałem, sprawę komplikuje także ten fakt zakupu na raty.

cannot - wolałbym uniknąć prywatnego kontaktu, może to od ciebie kupuję tę domenę ;)? jeśli masz jakieś doświadczenia i możesz, to napisz czy zakup na raty na aftermarket jest bezpieczny (to moje pierwsze doświadczenia z tym serwisem) i czy jest to jakoś szczególnie skomplikowane?
gemeon

Post 19.09.2017, 16:16:13

cannot - zazwyczaj domena jest warta dużo dopiero wtedy, kiedy ktoś chce uparcie ją kupić.
A wcześniej przy normalnych domenach usłyszysz, że są warte tyle co rejestracja.
zenong
Zbyszek Modulski

zenong
zenong

Post 23.09.2017, 21:25:28

cannot - wolałbym uniknąć prywatnego kontaktu, może to od ciebie kupuję tę domenę ;)? jeśli masz jakieś doświadczenia i możesz, to napisz czy zakup na raty na aftermarket jest bezpieczny (to moje pierwsze doświadczenia z tym serwisem) i czy jest to jakoś szczególnie skomplikowane?

Nie miałem zapytania o żadną domenę którą bym wycenił na 2tys. ;) Zakupy w AM są całkowicie bezpieczne i proste, już od kilku lat tam handluję domenami i nigdy nie miałem problemu. Jeżeli chcesz poczytać więcej o tej giełdzie zapraszam Cię na mojego bloga: https://sferadomen.pl/ Jest tam wpis jak wyceniać domeny oraz gdzie można dodać domenę do wyceny.

zenong - są oczywiście ludzie, dla których domena jest warta maks kilka zł jednak gdy zagłębisz się w ten biznes, szybko zobaczysz, że domena może być warta tyle co działka czy dom i są ludzi jak i formy, które są gotowe wydać na te domeny grube pieniądze.
Kamil

Post 29.09.2017, 10:26:39

No nie jest to równe 2000 zł, dokładnie 2200 zł. Masz jakąś domenę na sprzedaż w tej cenie ;)? Właściciel proponuje 11 rat po 200 zł miesięcznie, jest to dla mnie do udźwignięcia. Chodzi mi jeszcze o to, czy aftermarket ma jakieś mechanizmy zabezpieczające mnie przed niepoważnym podejściem sprzedawcy, że np. facet w połowie płacenia rat się rozmyśli i podwyższy cenę, to chyba nie jest możliwe?
gemeon

Następna strona

Powrót do Hosting WWW i domeny