Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Domena i Hosting u różnych dostawców - dostep do poczty

Nie wiesz gdzie zarejestrować domenę? Szukasz dobrego serwera na swoją stronę? A może już taki znalazłeś i chcesz podzielić się informacjami na jego temat z innymi.

Domena i Hosting u różnych dostawców - dostep do poczty

Post 13.12.2017, 16:27:43

Mam hosting i jedną domenę u zagranicznego dostawcy a drugą domenę kupiłam na premium.pl.
Ustawiłam dnsy w panelu na premium.pl1 oraz ip w rekordach dns i po propagacji strona działa z nową domeną. Jednak nie potrafię dostać się do poczty przez www(Horde). Poczta sama w sobie działa - udało mi się zalogować przez zwykłego klienta na Windows 10 i wysyła oraz odbiera maile.
Przy próbie wejścia na https://webmail.smart***.pl/dla nowej domeny pojawia mi się komunikat(zależnie od przeglądarki): Niestety, nie udało się odnaleźć tej strony albo Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera.
Rekordy A dla webmail.smart***.pl są ustawione i po stronie hostingu(plesk) i w panelu po stronie domeny.
Nslookup pokazuje: nslookup result for webmail.smart***.pl from server 62.116.187.170, querytype=A :

DNS server handling your query: 62.116.187.ostatnie_cyfry_ip
DNS server’s address: 62.116.187.ostatnie_cyfry_ip#53

Name: webmail.smart***.pl
Address: 62.116.187.ostatnie _cyfry

a https://mxtoolbox.com pokazuje:
Obrazek

Rekordy dns po stronie hostingu(wygenerowane automatycznie po zmianie ze starej domeny na tę nową z premium.pl1) wyglądają jak na pierwszym screenie a te z premium.pl1(dodane ręcznie) jak na drugim screenie.

Obrazek
Rekordy po stronie zagranicznego hostingu

Obrazek
Rekordy w panelu na premium.pl
Amakesh

Re: Domena i Hosting u różnych dostawców - dostep do poczty

Post 13.12.2017, 18:40:22

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia.
Amakesh

Powrót do Hosting WWW i domeny