Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

RWD mobile

Poszukujesz dobrego programu graficznego lub masz z jakimś problem? Nie wiesz jak się zabrać za tworzenie grafiki na swoją stronę? Tutaj znajdziesz pomoc.

RWD mobile

Post 12.07.2017, 14:31:33

Witam
Mam pytanie w kwestii RWD do użytkowników znających temat
A mianowicie chodzi o RWD mobile - Wydaje mi się że temat jest ciekawy i może pomóc wielu użytkownikom interesującym się RWD
Mam takie pytanie na przykładzie Iphone 6
Co nas jako projektantów interesuje? A mianowicie na jakie rozdzielczości ekranu dla iphone 6 trzeba przygotować projekty, jak wiemy iphone 6 ma rozdzielczość 750x1334 i ratio pixel 2 więc css with 375 i height 667, i tutaj moje pytanie na jakie rozdzielczości my jako projektanci mamy przygotować layout?
Patrząc na ranking.pl widzimy że najpopularniejszą rozdzielczośćią jest 360px, więc urządzeń powyżej 1920px i np LG NEXUS 5 ma 1920x1080 i ratio 3, a Galaxy note 4 2560x1440 i ratio 4, cy w takim wypadu projektujemy dla 3 czy 4 rozdzielczości dla danego urządzenia? czy tylko dla tej 360 px?

Bardzo męczy mnie to pytanie nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi a chciałbym już na poważnie zająć się webdesignem, do tej pory zajmuję się reklamą interentową (mailing, display, LP, newsletter)
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!!
dawiss08

Re: RWD mobile

Post 09.08.2017, 17:30:22

Stronę mobilną nie projektuje się na rozdzielczość danego urządzenia. Progi rozdzielczości w zapytaniu medialnym CSS, powinny być uzależnione od układania się treści oraz elementów strony. Najlepszym sposobem jest zwężanie okna przeglądarki i patrzenie jak zachowuje się strona. W momencie kiedy strona staje się nieczytelna a elementy nachodzą na siebie wówczas należy zastosować pierwszy z progów rozdzielczości. Zwężając okno przeglądarki jeszcze bardziej patrzymy ponownie na treść oraz układ elementów. Przykładem może być strona http://ndh.pl/systemy.php?b=m_system&t=zestaw_wyp. Standardowo mamy 4 pozycje obok siebie. Zwężając stronę zobaczysz, że będą 3 pozycje obok siebie, pomniejszając okno dalej będą dwie pozycje obok siebie. Na końcu wszystkie będą jedne pod drugim. Takie zachowanie elementów gwarantuje czytelność strony niezależnie od rozdzielczości urządzenia.
nuter007

Re: RWD mobile

Post 10.08.2017, 09:51:55

Ja stosuję RWD + fluid i zazwyczaj tylko trzy progi (320, 768 i desktop różnie).
Shirtz.pl - Sklep z koszulkami
pompastick

Powrót do Grafika i webdesign