Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Program dla KODERA do otwierania PSD

Poszukujesz dobrego programu graficznego lub masz z jakimś problem? Nie wiesz jak się zabrać za tworzenie grafiki na swoją stronę? Tutaj znajdziesz pomoc.

Program dla KODERA do otwierania PSD

Post 14.12.2016, 18:24:35

Na początek jako nowy forumowicz witam wszystkich.
Założyłem tutaj konto ponieważ uważam że często będę korzystał z waszej pomocy jako człowiek że tak powiem z branży.

Mój pierwszy problem polega na doborze jak najbardziej odpowiedniego programu do mojej pracy, czyli koduje sobie strony lub szablony pod Wordpressa, Prestahop na podstawie dostarczonych plików PSD.

Grafik dostarcza mi pliki PSD a ja na podstawie tych plików również w programie Photoshop (demo) je otwieram i wyciągam interesujące mnie informacje:
- odległości
- kod koloru
- wielkości czcionek
- wycinam warstwy itp

Jestem teraz na etapie szukania jakiegoś oryginalnego i płatnego oprogramowania która pomoże mi w tej kwestii i stąd moje pytanie, co waszym zdaniem będzie najlepsze dla kodera:

1. Photoshop ?
- ale korzystam tylko z kilku narzędzi więc czy jest sens kupować pełne oprogramowania
- narzędzia jakie mnie interesują to: (miarka, kadrowanie, pipeta i rozmiar czcionki) - resztę sam robię w CSS itp
2. Dreamweaver?
- ale czy bez problemu otworze w nim pliki PSD dostarczone przez grafika?
- to narzędzie może by mocno przyspieszyło i ułatwiło mi pracę, nie miałem z nim styczności
3. Może jakiego innego oprogramowania używać, jak tak to co polecacie?
- oczywiście głownie mi chodzi aby pliki PSD otwierane były dokładnie tak samo jak w Photoshopie, z tego co się np. orientuje to GIMP może mieć problem z niektórymi warstwami a chciałbym tego uniknąć.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
mastek

Powrót do Grafika i webdesign