Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

PPI w druku

Poszukujesz dobrego programu graficznego lub masz z jakimś problem? Nie wiesz jak się zabrać za tworzenie grafiki na swoją stronę? Tutaj znajdziesz pomoc.

PPI w druku

Post 04.12.2017, 21:45:35

Szanowni, napotkałam pewien problem.

Muszę przygotować baner o rozmiarach 2m x 1m. Drukarnia wymaga 120 DPI. Robiąc baner w Ilustratorze na starcie ustawiam sobie wymiary oraz rozzielczość PPI, tu wpisuje owe 120. Baner jaki mi się tworzy ma 5600px szerokości - około. Robiąc to samo w Photoshopie (te same ustawienia PPI i wymiarów w centymetrach, rzeczywista wielkość ma ponad 9000px, to pierwsza rzecz jakiej nie rozumiem. W Ilustratorze nie zależnie czy wybiore 72, 150, 300 czy 500 PPi to rozmiar w pikselach zawsze ma 5600px. W Photoshopie to się zmienia w zależności od liczby PPI. Może mi to ktoś w prostych słowach wytłumaczyć?

Wiem co to jest PPI i DPI i że wszystkim się to myli, natomiast jaki jest sens podawania DPI w wymogach przez drukarnie skoro nigdzie w programach nie ustawimy DPI, a jedynie PPI. Dzięki za odp.
katnis

Powrót do Grafika i webdesign