Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

[Grafika/DTP] Kolory ulegają zmianie..

Poszukujesz dobrego programu graficznego lub masz z jakimś problem? Nie wiesz jak się zabrać za tworzenie grafiki na swoją stronę? Tutaj znajdziesz pomoc.

Post 05.10.2005, 11:15:56

papuas napisał(a):Mi starcza wlasne doswiadczenie by stwierdzic ze PC uzywa z 70-80% DTPowcow,...
Być może w Papui i Nowej Gwinei.
Bo w Polsce Corela używają tylko przydrukarniane (niegdyś) fotoskłady do dłubania prostych produkcji.
Ale oni na pewno nie ścigają się z kolorami.
papuas napisał(a):A Corel prosze Pana, to jak najbardziej profesjonalne narzedzie, na ktorym tworza sie rzeczy pierwszego sortu.
Bez komentarza!
papuas napisał(a):Ale po ch... komu podglad Windows?
Radzę jeszcze raz przeczytać wątki informera.
papuas napisał(a):Sorry za pare niecenzuralnych slow, ale tak mnie zgrzales, ze nie wytrzymalem...
Tak to już niestety jest z fanatycznymi wyznawcami, że im nerwy puszczają zanim zrozumieją sens dyskucji.
papuas napisał(a):bertold: Skoro tak Ci sie podobaja allegorie to prosze: koles chce pomieszac lyzeczka herbata a Ty mu mowisz - kup koparke.
Tak jak już komuś na forum radziłeś - zajrzyj do Kopalińskiego i nie żenuj ludzi swoją definicją alegorii.
kijan77 napisał(a):Twierdzenie że Mac to profesjonalne narzedzie dla gafików powoli zamienia sie w mit bo pakiet programów DTP na PC stał sie ostatnio szeroki.
Wcale nie ostatnio, bo oprogramowanie DTP w mniejszym lub większym stopniu było i jest dostępne na obydwu platformach.
kijan77 napisał(a):A upieranie sie przy jego doskonałości to wynik tylko i wyłacznie subiektywnych odczuć co nie pozwala na teksty typu - "ja pracuje na Macu i on jest lepszy bo wiem co mówie".
Gdybyście się zajęli problemem informera a nie obroną Częstochowy to dotarłoby do Was, że (jak już wcześniej pisałem) używam obu platform i nigdy nie twierdziłem, że jedna jest bezwzględnie lepsza od drugiej. Trzeba umiejętnie wykorzystywać zalety Maca i PeCeta a nie upierać się jak osioł, że Corel lepszy jest i basta!
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda - do trzech dni!
deuter DLM
STERTA ZDJĘĆ

Post 05.10.2005, 11:40:10

Noo, ty sie zajales problemem informera:) Poradziles mu zakup sprzetu i oprogramowania za 10k, wysmienita rada. Oby takich wiecej na WH, a moze kazdy dorobi sie portfolio na twoim poziomie...

Aha, i nie nazywaj mnie maniakiem Corela, o wiele bardziej wole Ilustratora w tym temacie:)

P.S. W slowie "alegoria" popelnilem blad, za co pokornie przepraszam.
Michał Samojlik

Post 05.10.2005, 11:49:57

Czytac, czytac i jeszcze raz czytać. Bo z czytaniem to macie problem Bertold. Moze monitorek masłem zachlapany albo brak lornetki stanowi problem. Nie napisalem o wyzszości Corela czy też PC ani słowa. Wciąż twierdzę że bzdury piszecie że Corel to narzędzie dla żółtodziobów którzy zaczynaja przygode z grafiką.I wcale nie potrzeba Maca do pracy z kolorami.
Gdybyście się zajęli problemem informera

właśnie się nią zajmuje twierdząc żeby sobie twoich słów za bardzo do serca nie brał.
bleeeeee...
Box Art

Post 05.10.2005, 13:04:20

Faktycznie.. kijana pomyliłem z bertoldem :) przepraszam kijan :)
Sprawdze z tymi ustawieniami.. i napiszę czy pomogło.. wersji corel nie zmienialem..
Nie myli się tylko ten co nic nie robi...
informer
Piotr Gorski

Post 05.10.2005, 14:50:09

kijan77 napisał(a):To samo jest z Corelem którego będę bronił i już (ale powiedziałem).
Wyrzuć klawiaturę, bo sama coś dopisuje.

kijan77 napisał(a):I wcale nie potrzeba Maca do pracy z kolorami.
To znajdź mi kogoś kto założył posta o rozjechanych kolorach a pracuje na Macu.

I po raz kolejny powtarzam, że nie uważam Apple'a za bezapelacyjnie lepszego we wszystkich kategoriach. Po prostu Mac jest lepszy do high endowego DTP. A Pecet do webmasteringu. I tyle.
deuter DLM
STERTA ZDJĘĆ

Post 05.10.2005, 15:11:29

dalej problemy z czytaniem...Obrona to nie twierdzenie że jest lepszy. wróc do szkoły-poćwicz zrozumienie słów. na grafike masz jeszcze duzo czasu.
bleeeeee...
Box Art

Post 05.10.2005, 15:42:34

kijan77 napisał(a):dalej problemy z czytaniem...Obrona to nie twierdzenie że jest lepszy.
Nie broni się czgoś co jest bezwartościowe.
kijan77 napisał(a):wróc do szkoły-poćwicz zrozumienie słów.
Poćwiczyć to można co najwyżej czytanie (Tobie to szczególnie polecam, zwłaszcza słowniki). Bo "poćwicz zrozumienie" to taki sam inteligentny zwrot frazeologiczny jak użyty swego czasu przez uczestniczkę polskiej edycji BigBrothera - "bez znania słów"
kijan77 napisał(a):na grafike masz jeszcze duzo czasu.
Gdybym już miał dużo czasu czekać na umiejętność tworzenia grafiki takiej jak ta w Twoim wykonaniu to jednak wolałbym wykopać sobie w ogródku basen łyżeczką od herbaty. Miałbym większą satysfakcję dokonania czegoś naprawdę potrzebnego!

P.S.
Myślę, że powoli można posta zamykać, bo gołym okiem widać, że nic sensownego tu już nie zostanie napisane.
deuter DLM
STERTA ZDJĘĆ

Post 05.10.2005, 15:53:25

Myślę, że powoli można posta zamykać, bo gołym okiem widać, że nic sensownego tu już nie zostanie napisane.

na myslenie u ciebie juz za późno jak i sens twoich postów-pierwszy zacząłes odbijac piłeczke, a potem płaczesz.
Czepianie sie słów to styl nieudaczników.
Poćwiczyć to można co najwyżej czytanie (Tobie to szczególnie polecam, zwłaszcza słowniki). Bo "poćwicz zrozumienie" to taki sam inteligentny zwrot frazeologiczny jak użyty swego czasu przez uczestniczkę polskiej edycji BigBrothera - "bez znania słów"

A ja jestem taki silny że jak ci dam w pysk to padniesz. Chodziło mi o grafike a nie o język polski bo to co piszesz to nie jest już tylko dyskusja o grafice.
bleeeeee...
Box Art

Post 05.10.2005, 15:56:55

kijan77 napisał(a):A ja jestem taki silny że jak ci dam w pysk to padniesz.
A to jest styl tępych mięśniaków.
deuter DLM
STERTA ZDJĘĆ

Post 05.10.2005, 16:05:21

a może se tak wyluzujcie i zapomnijcie, że ten temat wogóle istnieje :)
underground
underground

Post 05.10.2005, 16:11:40

Dzięki! Zakręcam do pracy :-D
deuter DLM
STERTA ZDJĘĆ

Post 05.10.2005, 16:13:08

Niestety - poziom dyskusji upadł bardzo nisko, a ponieważ nie zanosi się, że ulegnie to poprawie, temat zostaje zamknięty.

@ informer: Rzeczywiście źle zrozumiałem Twój problem - spróbuj rozwiązania podanego przez kijana77. Jeśli to nie pomoże, to daj znać na PW, wówczas odblokuję wątek.
Tomasz
tomasz
Tomasz

Carnival Man
Carnival Man

Poprzednia strona

Powrót do Grafika i webdesign