Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Nie wiesz gdzie powinien wylądować Twój post? Masz coś niezwiązanego z żadnym z dostępnych for? A może chcesz po prostu poznać nowych ludzi? To miejsce właśnie dla Ciebie.

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Post 21.07.2004, 08:37:20

Witam.
Jaka jest różnica pomiędzy kartą kredytową a kartą debetową. Chodzi mi o jakieś bardziej szczegółowe dane, bo zaczyna mi się mylić, gdyż więkoszość osób na obie te karty mówi karty kredytowe.
Ostatnio edytowano 19.02.2008, 17:51:39 przez pionek, łącznie edytowano 1 raz

Post 21.07.2004, 09:03:30

Google znowu nieczynne?...

karty debetowe
karty kredytowe
Bartosz Romanowski

SuperGod
SuperGod

Post 21.07.2004, 10:10:24

więkoszość osób na obie te karty mówi karty kredytowe.

Ja na moją karte też tak mówie, nie wiesz czemu?

Często doładowywuje jakiś telefon z Heyah za pomocą karty - szybko i sprawnie, jednak czasami nie przedłuży się ważność konta (suma sie powiększy, ale termin wykonmywania połączeń będzie dalej ten sam). Zadzwonie więc do biura obsługi, tam się mnie pytają czym doładowywałem... ja mówie 'kartą debetową', dostaje odpowiedź 'a o jakiej wartości kupon pan kupił', no to mówie 'kartą kredytową' - aaaa, kartą kredytową ;)

I wszystko jest jasne.

Zresztą ogólnie jest przyjęte tak, że kartami debetowymi (a przynajmniej nie VisaElectron) nie płaci się przez internet. Niektóre banki takie coś umożliwiają (np. ten, w którym mam konto - Deutsche Bank PBC).

A co do tej strony, którą toszcze podał:
Z powyższych powodów, karty elektroniczne nie nadają się jednak do płatności za zakupy dokonane w Internecie. Sklepy internetowe, w których dokonujesz transakcji na odległość, nie mają możliwości zweryfikowania takiej transakcji.

No i tu jest właśnie nie prawda, płaciłem swoją karta nie raz przez internet, a mam właśnie karte VisaElectron.

Zresztą Inteligo też chyba umożliwia płatności ta kartą.
bash.org.pl
Codziennie w banku nudzę się, klienci, szef, wkurzają mnie...
Kamil Bista

czemu
czemu

Post 21.07.2004, 10:15:52

.
Ostatnio edytowano 19.02.2008, 17:51:52 przez pionek, łącznie edytowano 3 razy

Post 21.07.2004, 10:44:35

Nie, nie możesz. Ciekawe dlaczego nas pytasz zamiast poszukiwac odpowiedzi na stronie izzybanku?
http://www.izzybank.pl/izzybank/izzykarta.jhtml (popatrz na sam dół - ostatnia odpowiedź)

Jesli korzystasz z mBanku to do płacenia w sieci polecam eKarte.
Piotr Czyż

straszny

Powrót do Forum ogólne