Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

Czy jest mozliwe namierzenie telefonu?

Nie wiesz gdzie powinien wylądować Twój post? Masz coś niezwiązanego z żadnym z dostępnych for? A może chcesz po prostu poznać nowych ludzi? To miejsce właśnie dla Ciebie.

Czy jest mozliwe namierzenie telefonu?

Post 09.04.2004, 19:51:07

Czesc,

tak sie zastanawiam, czy mozna namierzyc dany telefon komorkowy. Czyli, w momencie, kiedy ja wkladam SIM'a do telefonu, to kiedy sie lacze z siecia operator (badz ktokolwiek inny) ma mozliwosc a) namierzenia skad pochodzi dane polaczenie b) sprawdzenia mojego numeru seryjnego tel, po to, aby jak bede dzwonil z tego samego tel z innej karty wiedzil, ze to wlasnie z tego aparatu jest wykonywane dane polaczenie?

Post 09.04.2004, 19:57:07

Temat poprawilem...

Teoretycznie mozna namiezyc w jakiej strefie sie znajduje telefon (na podstawie anten)...
Proszę nie odpowiadać na wiadomości wygenerowane automatycznie!
bonzai
Marek Szymczuk

niekochany
niekochany

Post 09.04.2004, 20:01:49

Dzieki za poprawke.

No tak, na podstawie sily sygnalu od danych nadajnikow mozna oszacowac miejsce. Ale tak mysle, czy jest mozliwosc zdobiciia takich danych jak numer seryjny telefonu z jakiego sie dzwoni..

Aa.. I czy mozna podsluchiwac rozmowy komorkowcow?

Post 09.04.2004, 20:17:20

czy mozna podsluchiwac rozmowy komorkowcow

Obecnie nie da się, rozmowy są szyfrowane.
Paweł Zardzewiały

post's killer

Post 09.04.2004, 20:20:20

A co z danymi telefonu? To by mialo sens, telefon sie zmienia rzadziej niz SIM'a. Czy istnieje sposobnosc przeslania danych tego typu..

Post 09.04.2004, 20:26:33

kazdy operator ma taką możliwość ale nie wiem dla czego w naszym kraju się tego nie używa, jedynym wytłumaczeniem jest przyzwolenie na kradziez.

Post 09.04.2004, 20:31:23

Hm, wiec Polskie sieci maja taka mozliwosc, lecz jej W OGOLE NIE STOSUJA czy stosuja jedynie w przypadku podejrzen kradiezy?

Post 09.04.2004, 20:45:56

Podpytujesz się jakbyś miał trefny telefon ;-)

Mogą Cię namierzyć na wyraźne żądanie (chyba) pokrzywdzonego lub prokuratury czy sądu.

Zmień IMEI i po kłopocie. Najlepszych info udzielają wyspecjalizowane fora i grupy dyskusyjne.
Michux
Michał Żołądkowski

ExterminatOr
ExterminatOr

Post 09.04.2004, 20:50:12

Z tego co słyszałem w Wielkiej Brytani telefonu które zosały skradzione są blokowane :]
sharp

Post 09.04.2004, 21:01:26

Hehe, nie nie.. Podkreslam, ze caly czas mowimy teoretycznie. No np jak mi zwina telefon, to bede wiedzial, czy mam jak sie przed tym pozniej uchronic / odzyskac sprzet :)

Namierzyc - tzn przypisac danej karcie SIM numer IMEI danego telefonu i na jego podstawie rozpoczac namierzanie?

No wlasnie, skoro operator nie ma mozliwosci sprawdzania rozmow, to czy ma mozliwosc przechwytywania smsow (czy one tez sa kodowane)? I co z numerami, pod ktore takie osoby dzwonia? Da sie to sprawdzic?

sharp: blok - wiem, ze na SIM'a juz sie nie da doladowac i jest do wyrzucenia. Mowimy teraz o namierzaniu.

Post 09.04.2004, 21:40:01

sharp: blok - wiem, ze na SIM'a juz sie nie da doladowac i jest do wyrzucenia. Mowimy teraz o namierzaniu.

Chodzi mi o to że tel jest blokowany i już właściwie jest na śmietnik chyba że jest jakiś soft do odblokowania.
No wlasnie, skoro operator nie ma mozliwosci sprawdzania rozmow

Ma możliwość, nie słyszeliście o tym że rozmowy telefoniczne są nagrywane jeśli ktoś wypowie słowo typu zamach etc i po ewnetualnym taki zamachu są przesłuchiwane.
sharp

Post 09.04.2004, 21:46:55

Jest możliwość namierzenia z wysoką dokładnością.
Nawet w Polsce są firmy oferujące "namierzanie pracowników" , bo warto wiedzieć czy kierowca tira nie opycha gdzieś na lewo towaru lub wybiera okrężną droge.. ;) , wielki brat patrzy :D
root. / see more
Marek Prochera

Post 09.04.2004, 21:47:07

telefon - z tego co mi wiadomo - da się lokalizować, a określony imei jest blokowany.

ale mojemu znajomemu skradziono kilka miesięcy temu telefon. dość szybko zauważył stratę i zadzwonił do boa, by zablokowano możliwość wykonywania połączeń z jego numeru (a płacił abonament). zablokowano więc jego sim-a, natomiast w poniedziałek kiedy udał się na policję zgłosić kradzież usłyszał, że "praktycznie to oni nie namierzają, bo i tak każdy złodziej od razu zmienia imei".

lecz na tym nie koniec. dwa dni później miła pani z plusa powiedziała mojemu znajomemu, że karta sim może być nieaktywna co najwyżej przez tydzień, więc za cztery dni i tak odblokują jego (skradzioną razem z aparatem) kartę. musiał więc kupić nową kartę sim by plus mógł ją aktywować. chodzi o to, że nie może być przypadku, w którym abonent nie ma aktywnego ani jednego sima.

finał był taki, że znajomek wziął telefon z idei, w plusie płaci najniższy abonament i ma tam ze 30 darmowych sekund... a telefonu jak nie było tak nie ma, podobnie jak nadziei na jego znalezienie.
Rafał Drąg

seryjny samobójca
seryjny samobójca

Post 09.04.2004, 22:54:21

mareq napisał(a):Jest możliwość namierzenia z wysoką dokładnością.
Nawet w Polsce są firmy oferujące "namierzanie pracowników" , bo warto wiedzieć czy kierowca tira nie opycha gdzieś na lewo towaru lub wybiera okrężną droge.. ;) , wielki brat patrzy :D
Jak najbardziej ale to raczej gps'em. Ostatnio gadałem z przedstawicielem Sano (firma paszowa) który twierdził że każdy w samochodzie służbowym ma gps'a i wybrani pracownicy są sprawdzani - co, gdzie, jak długo robili.
Za pomocą telefonów i IMEI to zbyt droga sprawa.

Czytałem kiedyś że namierzanie telefonu to sprawdzenie m/w w jakim rejonie kraju się znajduje po nadajnikach, ale dokładnie to trzeba wysłać samochód/sprzęt lotniczy w rejon i stamtąd namierzać. Podobno droga zabawa.
Michux
Michał Żołądkowski

ExterminatOr
ExterminatOr

Post 09.04.2004, 22:58:35

można namierzyć telefon bez problemu - jest usługa Gdziecko w pakiecie domowym idei. wysyła się smsa o treści gdziecko pod dany numer i podaje wtedy dokładną lokalizację drugiego telefonu.
Paweł Zardzewiały

post's killer

Post 09.04.2004, 23:00:27

Hehe lewą komoreczke sie kupiło .... :P

jasne ze da sie podsłuchiwac rozmowy komorkowe i nie wierzcie w żadne szyfrowanie, moze tylko twój osiedlowy kolega nie podslucha, ale SS mają i na szyfry hacki.

Gdyby trzeba bylo czekac na prokurature i wyrok sadu to by tu drugi Afganistan był przy wydajnosci wymiaru sprawiedliwosci.

WSI patrzy ;)
mORPH
Michael de Jarmoc

Post 09.04.2004, 23:02:11

k3nny napisał(a):Hehe, nie nie.. Podkreslam, ze caly czas mowimy teoretycznie. No np jak mi zwina telefon, to bede wiedzial, czy mam jak sie przed tym pozniej uchronic / odzyskac sprzet :)

Mówimy teraz całkiem nie teoretycznie - widziałeś jakie problemy były z udostępnieniem głupich bilingów w "aferze Rywina"? - to o czym mowa?- że niby ktoś ci pomoże namierzać aparat za 300zł....- wyluzuj
s4 napisał(a):kiedy udał się na policję zgłosić kradzież usłyszał, że "praktycznie to oni nie namierzają, bo i tak każdy złodziej od razu zmienia imei".
- oni nikogo i niczego nie namierzają jak mnie kiedyś zwinęli firmową komórkę to na policji pan policjant wziął aparat telefoniczny (wyprodukowany chyba w 1949 roku) i próbował się dodzwaniać na ta komórkę powtarzając :"złodziejaszku zgłoś się"......
------------------------------------------------------------------
Głupoty na T-shirty
Jacek Sprzączkowski

Kubuś rozpruwacz
Kubuś rozpruwacz

Post 09.04.2004, 23:58:23

Namierzyć telefon komórkowy jest sotunkowo prosto (dla osoby, co ma o tym pojęcie) i wie mniejwięcej gdzie dany telefon się znajduje. np. wiem, że mój telefon jest w wawie. Wystarczą 2 a najlepiej 3 odbiorniki, które zgarną sygnał wysyłany przez ten aparat (najtrudniejsze w tym jest wyizolowanie tego jednego sygnału spośród milionów innych, ale i na to są sztuczki) coś takiego nazywa się triangulacja.
Jest dość dokładna (z dobrym komputerem nawet do kilku metrów można obliczyć), lecz jej minusem jest stosunkowo krótki zasięg.

Jeśli sprawa tyczy się całej polski to sprawa jest bardziej skomplikowana, ale też da się zrobić bez większych kosztów (bez wysyłania samolotów itd :P). trzeba działać kilkustopniowo. Najpierw namierzyć dzięki antenom operatorów gdzie telefon znajduje się w Polsce a następnie wysłać w ten rejon kilka samochodów, które będą próbowały namierzyć dokładnie telefon. Dalej można postępować tak jak wyżej.

Co do zablokowania telefonu. Jest to wykonalne, ale to już wyższa szkoła jazdy. Trza znać pasmo, na jakim operuje dany operator (operatora, którego w danej chwili karta jest aktywna w telefonie) oraz znać odpowiedni kod, którego zdobycie na pewno nie jest proste.
Po wykonaniu tych dwóch rzeczy trzeba namierzyć sygnał i wysłać do danego aparatu kod blokujący telefon.

Więc jeśli się nie szkolisz na tajnego agenta dla USA albo mniemasz kilku baniek pod łóżkiem to raczej nie da rady tego zrobić. Ani legalnie ani nielegalnie.
www.mlodzi.pl - sponsoring ciekawych serwisów ematycznych
www.rejestracjadomen.pl tanie domeny !!
www.allemaszyny.pl Alle maszyny do szycia!!

Post 11.04.2004, 14:09:17

mojemu kumplowi policja zablokowala telefon. Nie pomaga wymiana karty SIm i tym podobne. Dzwonil do nich ciagle i sobie jaja robil no to oni tez mu pokazali co potrafia.
Szukam redaktorów do http://www.wyspy-kanaryjskie24.pl
grager

Post 11.04.2004, 22:43:31

Telefonia komórkowa działa właśnie na zasadzie ustalania położenia danego telefonu.Bez informacji o jego położeniu przekaźnik (BTS) nie mógłby przydzielić mu aktualnie dostępnego w danym miejscu (i o odpowiedniej sile sygnału) kanału.Tak się mniej więcej przedstawia teoria.Praktyka jest taka,że tym wszystkim zarządza maszyna,a nie człowiek i dojście do tego typu informacji jak to gdzie jesteś napewno sprawi troche kłopotu (straszne LENIE z nich).O ile wiem,to z wielkim bulem na PROŚBĘ policji operator może namieżyć kradzioną komórkę.Mało tego-od razu po zgłoszeniu tego faktu przez właściciela powinien ją zablokować.Raczej tego nie robi,bo odbierałby sobie w ten sposób sporo kasy.

Następna strona

Powrót do Forum ogólne